Oaza-Ruch Światło-Życie

Prowadzi: Ks. Szymon Rydel

Ruch ten powstał w Polsce, a jego założycielem był ksiądz Franciszek Blachnicki, uznany przez Kościół za Czcigodnego Sługę Bożego. Ruch gromadzi ludzi różnego wieku i stanu: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice. W naszej parafii spotkania kierujemy głównie do dzieci i młodzieży.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” i „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako tego, który jest wszystkim) i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska.

Spotkania rozpoczynają się zabawą oraz modlitwą. Istnieje wiele form prowadzenia spotkań, jednak zawsze opierają się one na czytaniu Pisma Świętego. Po spotkaniach często zostajemy w naszej salce oazowej, gdzie wspólnie spędzamy czas na rozmowie, wspólnej grze zespołowej, oglądaniu wartościowego filmu.

. . .

Chciałbyś zbliżyć się do Boga a przy tym poznać wiele ciekawych osób?. Nie czekaj! Przyjdź na najbliższe spotkanie oazowe. Zaczynamy Mszą Świętą w każdy piątek o godzinie 17:00! Do zobaczenia! 😀