Różaniec Rodziców

Prowadzi: Ksiądz Proboszcz mgr lic. Antoni Wróblewski

Różaniec Rodziców

Różaniec Rodziców skupia tych, którzy wspólnie modlą się za swoje dzieci. Uczestnictwo w nim polega na odmawianiu codziennie o dowolnej porze jednej wyznaczonej na dany miesiąc dziesiątki Różańca. A ponieważ do jednej Róży należy 20 osób, więc za nasze dzieci codziennie jest odmawiany cały Różaniec.

Różaniec Rodziców nie wiąże się ze spotkaniami. Polega on na modlitwie w duchowej łączności z innymi rodzicami. Modlitwa ta obejmuje nie tylko dzieci żyjące, ale także zmarłe oraz chrześniaków i dzieci adoptowane duchowo.

Prowadzeniem danej Róży zajmuje się animator; najczęściej jest to osoba, która zakłada Różę. Systematycznie kontaktuje się on z członkami, wyznacza każdemu tajemnicę Różańca na dany miesiąc i od czasu do czasu pyta o wierność modlitwie, by zapewnić o niej wszystkich rodziców. Nie jest grzechem zapomnienie o odmówieniu wyznaczonej dziesiątki, ale każdy powinien starać się o tym pamiętać, choćby dlatego, że inni na nas liczą. Jeśli jednak zapomnimy lub jakieś wyjątkowe okoliczności uniemożliwią nam odmówienie Różańca, to nasze dzieci są objęte stałą modlitwą innych rodziców. Pora odmawiania dziesiątki jest całkowicie dowolna – ważne, by modlić się codziennie. Jeżeli po pewnym czasie ktoś chciałby się wycofać z udziału we wspólnej modlitwie, wystarczy powiadomić o tym animatora. Wolne miejsce zajmie inna osoba. Raz w miesiącu odprawiana jest Msza św. za wszystkie dzieci objęte modlitwą członków Róży.

W naszej parafii – Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – powstało już 18 Róż,  w których modli się ponad 300 rodziców. Jeżeli pragniesz dołączyć, by modlić się za swoje dzieci wystarczy wysłać sms-a, zadzwonić do jednego z animatorów, np. Elżbiety Ruchlewicz tel. 720 529 490, Małgorzaty Pabisek tel. 728 943 664, Bogusławy Zalewskiej tel.796 221 175 lub do ks. Proboszcza tel. 500 044 580 albo poprzez formularz kontaktowy https://www.parafiagrajewo.pl/kontakt/

Nie zwlekaj i daj dziecku to, co najlepsze!