Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało 2024

Drodzy Parafianie i Goście!

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, którą ustanowił sam Pan Jezus Chrystus. Ta piękna uroczystość stanowi cenny element naszej tradycji Kościoła. Uroczyste procesje, ołtarze, śpiewy, stroje, kwiaty, dźwięki dzwoneczków – to tylko niektóre z elementów chrześcijańskiej i polskiej pobożności, które są wyrazem i publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa pod świętymi postaciami.

Msze św. tego dnia będziemy sprawować o godz.: 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00.⏰

👉 Uroczysta Msza św. celebrowana będzie o godz.10:00, po której przejdziemy procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, trasą jak w latach ubiegłych: ul. Wojska Polskiego, 9 Pułku Strzelców Konnych, płk. Tadeusza Falewicza, mjr. Jana Tabortowskiego, Wojska Polskiego.

Kochani, otwórzmy Jezusowi nasze serca tak, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo, a Maryja nasza Matka otaczała nas swoją opieką.

👉 Zapraszamy i zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tej jakże pięknej uroczystości!


Podobne artykuły