Ogłoszenia 14.02.2021

W tradycji chrześcijańskiej, Wielki Post jest szczególnym czasem przygotowania do najważniejszych w roku Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Posypanie głów popiołem w Środę Popielcową było znakiem   rozpoczęcia okresu  modlitwy, pokuty i zadumy nad kruchością życia.

17. 02 – Środa Popielcowa.

• Msze Święte będą odprawiane w godzinach: 8:00, 10:00, 18:00
  • W czasie każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
  • W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, czyli spożywanie tylko jednego posiłku do syta.
  • Taki post obowiązuje dwa razy w roku – w Środę Popielcową i Wielki Piątek.

Nabożeństwa Wielkiego Postu.

• Droga Krzyżowa – każdy piątek Wielkiego Postu, godz. 17:30.
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  • Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Jedną z praktyk podejmowanych w wielkim poście jest jałmużna wielkopostna przeznaczona na wsparcie dla ubogich.

20. 02 – Sobota

• Po wieczornej Mszy Świętej Męski Różaniec oraz konferencja formacyjna dla mężczyzn.

21. 02 – Niedziela

• O godz. 15:00 Msza Święta w intencji dzieci polecanych Bogu w Różańcu Rodziców.