Ogłoszenia 26.07.2020

26.07-niedziela

  • wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. O godz. 16:00 Msza św. odpustowa w kaplicy na cmentarzu.
  • w naszym kościele po Mszy św. o godz. 17:00 Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie.
  • 25 lipca obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Imieniny obchodził Ks. Krzysztof. Życzymy mu wszelkiego błogosławieństwa, dziękujemy za pracę duszpasterską i pamiętamy w modlitwie. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. 

Sierpień miesiącem trzeźwości

  • W polskim kościele kultywujemy od wielu lat dobrą tradycję powstrzymywania się od spożywania napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu. Biskupi apelują aby w sierpni nie spożywać alkoholu, nie kupować i nie częstować.

1.08 – sobota

Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o 7:00 i 17:00. Wspólny różaniec odmówimy na zakończenie adoracji całodobowej 8 sierpnia po Mszy św. o godz. 17:00

2.08 – niedziela

  • Pierwsze spotkanie duchowych pielgrzymów Grupy Białej o godz. 20:30. Przewodnikiem Grupy będzie ks. Marcin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej wieczornej modlitwy w łączności pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę.
  • 2 sierpnia nawiedzając kościół wierni mogą zyskać odpust „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami. Odmówienie w kościele modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej, przystąpienie do komunii św, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.

7.08 – piątek – Adoracja w intencji rodzin

  • adoracja całodobowa w intencji rodzin rozpocznie się po Mszy św. wieczornej 7 sierpnia (pierwszy piątek). Bardzo proszę o wpisywanie się na listę z godzinami adoracji. Lista jest wyłożona na klęczniku w kaplicy MB oraz jest dostępna na stronie internetowej. Zapisy

Dożynki 2020

  • Nasze parafialne dożynki w tym roku będziemy obchodzili 15 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11:30.

Prace remontowe

  • Aktualnie trwają prace remontowe związane z przebudową dachu i wymianą pokrycia dachowego w Domu Katolickim oraz zostały uzupełnione tynki w obu częściach kolumnady. W najbliższym czasie zostaną podjęte prace związane z przebudową wieży i odnowieniem elewacji frontonu kościoła.

„Oddaj krew! Podziel się życiem”

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Terenowy Oddział w Łomży i parafią pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie organizuje akcję integracyjną oddawania krwi pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK – GORĄCA KREW”.

W czasie walki z koronawirusem krew jest potrzebna jeszcze bardziej. Pamiętajmy, że ludzie chorują jak wcześniej i ulegają wypadkom jak wcześniej. Dlatego też zachęcamy do oddania krwi wszystkich tych, którzy chcą i mogą to zrobić.

Pobieranie krwi zostanie przeprowadzone w dniu 1 sierpnia 2020 r. w godz.9.00 – 12.30 (rejestracja do godz.12.00) na parkingu przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. W przypadku większej liczby chętnych godziny zbiórki zostaną wydłużone.

Jednocześnie informujemy, że osoby zgłaszające się do oddania krwi powinny mieć:

– ukończone 18 lat (dowód tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL),
– masę ciała powyżej 50 kg,
– dobry stan zdrowia.

Przed oddaniem krwi dozwolony jest lekki niskotłuszczowy posiłek.


Podobne artykuły