Wieczór Pieśni Patriotycznych

Zbliża się 11 listopada – dzień niezwykle ważny dla każdego Polaka.

„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”.

We czwartek 11 listopada obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej. Dzień ten został uznany za święto państwowe cytowaną wyżej ustawą z 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości, ale uroczyste obchody odbywały się już wcześniej.

Jedni ruszą w Marszu Niepodległości ulicami Warszawy manifestując swoją wolność i miłość do Polski. Drudzy upamiętnią ten dzień uczestnicząc na Mszy św. w intencji Ojczyzny. Mamy za co Bogu dziękować a dzień 11 listopada jest szczególnym dziękczynieniem.

W naszej parafii pw. MBNP w Grajewie organizujemy Wieczór Pieśni Patriotycznych. Rozpocznie się on 11 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny i każdego kochającego Polskę Polaka. Będą śpiewane najpiękniejsze pieśni patriotyczne, które na swoich ustach niosły zastępy walczących o wolność żołnierzy.

Zgromadźmy się w tym dniu wszyscy razem i modlitwą i śpiewem oddajmy cześć walczącym o Naród żołnierzom oraz Bogu, który czuwa nad naszą Ojczyzną.


Podobne artykuły