Przyjaciele Oblubieńca

Prowadzi: Ks. mgr lic. Marcin Tański

Kim jesteśmy?

Jesteśmy ludźmi którzy nie tylko wierzą w Boga ale przede wszystkim wierzą Panu Bogu .Nasz kierunkowskaz to Chrystus który jest Drogą, Prawdą i Życiem. W styczniu 2022 roku obchodziliśmy III rocznice Wspólnoty i pomimo wieku jaki każdy z nas ma, czujemy że jesteśmy „przedszkolakami Pana Jezusa” który każdego z nas wziął za rękę i na różny sposób przyprowadził do tej wspólnoty. Pomimo tego że wcześniej niektórym z nas nie było po drodze w tym kierunku. Poruszył nasze serca a my z dziecięca ufnością podaliśmy Mu swoją dłoń aby mógł poprowadzić nas dalej. Na co dzień jesteśmy osobami które wspierają się tez słowem i czynem w życiu prywatnym .

Kiedy i gdzie się spotykamy?

Spotkania formacyjne odbywają się we Wtorki. Zaczynają się Mszą Świętą o godz. 18.00. Póżniej przechodzimy do salki obok kościoła.

Jaki jest cel naszych spotkań?

Spotykamy się aby formować nasze serca i budować życie na Chrystusowej Ewangelii po to by być światłem dla innych, aby swoim życiem świadczyć i tym samym rozkochiwać innych w Chrystusie. Na spotkaniach pogłębiamy naszą wiarę i relację z Oblubieńcem poprzez rozważanie Słowa Bożego i konferencje prowadzone przez księży. Dzielimy się doświadczeniem życia na co dzień z naszym Przyjacielem którym jest Jezus . Angażujemy się również w życie naszej Parafii wykorzystując różne sposoby ewangelizacji.

Kto jest odpowiedzialny za wspólnotę?

Odpowiedzialnymi za wspólnotę są Duszpasterz ksiądz Marcin, administratorzy, zastępca, skarbnik animatorzy, osoby muzyczne, osoby wspierające modlitwą oraz każdy członek wspólnoty.

Ile jest osób we wspólnocie i jaka jest średnia wieku?

Wspólnota liczy 23 osoby. Przedział wieku to 18+, a skala wieku jest różnorodna.

Do kogo jest skierowana nasza wspólnota?

Nasza wspólnota jest skierowana do wszystkich którzy chcą poznać bliżej Jezusa przez to odnaleźć sens życia, nauczyć się kochać Boga i bliźniego. Aby nauczyć się służyć innym, tak jak Chrystus służy Nam.

Zapraszamy Cię Bracie , Siostro do kroczenia tą drogą którą kroczył Jezus.

‘’Nie lękaj się bo Cię wykupiłem , wezwałem cię po imieniu TYŚ MOIM’’

Izajasz 43, 1

Jaki jest charyzmat wspólnoty?

Charyzmatem wspólnoty jest formowanie Chrześcijan do dojrzałej wiary i aktywnego zaangażowania w ewangelizację.

Jak można wstąpić do Przyjaciół Oblubieńca w Grajewie

Do naszej wspólnoty można wstąpić przez uczestnictwo w rekolekcjach Seminarium Odnowy Wiary bądź Kurs Nowe życie.

Więcej pytań?

• Adres email: przyjaciele.oblubienca.gr@o2.pl