Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia.

Zgodnie z wolą Pana Jezusa w Wielki Piątek rozpoczynamy odprawianie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Wspólnie w kościele będziemy odprawiali Nowennę przed wieczorną liturgią a w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 15:00. Nowennę możemy także odprawiać prywatnie w swoim domu., poprzez którą przygotowujemy się do dobrego przeżycia Święta Miłosierdzia Bożego.

Święto Miłosierdzia Bożego.

Drugą Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Inspiracją  dla ustanowienia  tego święta  było pragnienie  Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Więcej na temat Święta Bożego Miłosierdzia., na temat Nowenny.


Podobne artykuły