XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 października 2023 roku

Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc poświęcony Maryi i pięknej modlitwie różańcowej. W naszym Kościele NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE odprawiane będą zawsze po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00. Pragniemy bardzo gorąco zachęcić każdego: dorosłych, dzieci i młodzież do licznego udziału w nabożeństwie Różańcowym, aby każdego dnia modlić się modlitwą różańcową w intencjach naszej parafii jak i każdego z Was.

Z uwagi, że w październiku wystawienie Najświętszego Sakramentu jest codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, nie będzie wystawienia o godz. 17:30.

Plan Różańca prowadzony przez Grupy z naszej parafii

• Poniedziałek i wtorek- Dzieci
  • Środy- Domowy Kościół
  • Czwartki- Odnowa w Duchu św.
  • Piątki- Młodzież
  • Soboty- Róże Różańcowe
  • Niedziela- Kapłani

05.10 – pierwszy czwartek miesiąca i 85 rocznica śmierci św. Faustyny Kowalskiej

• Koronka na ulicach miast w czwartek o godz. 15:00 w Parku z czołgami przy ul. Wojska Polskiego.
  • Adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30, następnie Msza św., a po niej Różaniec.
  • Zachęcamy również do włączenia się w rozważania męki naszego Pana Jezusa Chrystusa według Błogosławionej Katarzyny Emmerich. Godzina Święta rozpocznie się o godz. 23:00 i potrwa do godz. 24:00 to czas kiedy możemy bliżej przeżyć i poznać to co nasz Pan doświadczył w Ogrójcu.

06.10 – pierwszy piątek miesiąca

• Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9:00
  • Pierwszy piątek miesiąca to dobra okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.
  • Spowiedź od godz. 17:30 w sposób szczególny zachęcamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii, aby jako wyraz wdzięczności za dar Eucharystii obchodziły pierwsze piątki miesiąca a jednocześnie będzie to forma przygotowania do komunii rocznicowej.
  • Msza św. o godz. 18:00 a po niej Różaniec i jak w każdy pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin o troskę i umiejętność przekazania wiary swoim dzieciom. Zachęcamy Cię do wpisania się na wybraną godzinę w pliku znajdującym się pod tym linkiem

07.10 – pierwsza sobota miesiąca i jednocześnie święto Matki Bożej Różańcowej

• Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi! Wszyscy, którzy zawierzyli swoje życie opiece Maryi będą mogli dokonać aktu odnowienia.
  • Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 a następnie wspólnie odmówimy Różaniec. O oprawę muzyczną zadba Męski Zespół Parafialny.

W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania a po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych,

Już dziś informujemy, że od 16 października w Kancelarii Parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na 2024 rok. Intencje za zmarłych będziemy przyjmowali od 6 listopada.

Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Dla narzeczonych i małżonków przygotowano 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a dla rodziców 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii.

Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej ( www.duszpasterstworodzin.lomza.pl ).

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia pracy i odpoczynku oraz opieki Matki Bożej Różańcowej.