Relacja z trzydniowej parafialnej pielgrzymki Śladami Wiary i Historii 2024r ( Galeria zdjęć)

Podczas trzydniowej pielgrzymki od 26 kwietnia do 28 kwietnia przeżyliśmy niezapomniane chwile duchowego wzrastania i głębszego zrozumienia naszej wiary. Opiekunem duchowym naszej grupy był ksiądz Proboszcz Antoni Wróblewski, który swoją obecnością i słowem wspierał nasze duchowe doświadczenia.

Naszą trzydniową pielgrzymkę rozpoczęliśmy od Częstochowy, gdzie modliliśmy się przy Jasnogórskiej Ikonie w intencjach swoich rodzin, ale też całej naszej parafii. Następnie udaliśmy się do Oświęcimia, gdzie odwiedziliśmy miejsce tragicznych wydarzeń z czasów II wojny światowej. To było głęboko poruszające doświadczenie, które skłoniło nas do refleksji nad znaczeniem pokoju i pojednania.

Kolejnym punktem były Wadowice, gdzie z wzruszeniem zwiedzaliśmy dom rodzinny św. Jana Pawła II i uczestniczyliśmy we Mszy św. w Klasztorze Karmelitów Bosych. Następnie udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wieliczki i Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, gdzie wśród pięknych krajobrazów i zabytków pogłębialiśmy nasze duchowe doświadczenia.

W Krakowie zwiedzaliśmy centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie siostra zakonna opowiadała nam o życiu i duchowości sióstr, a w przyklasztornym kościele Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, w którym są wystawione relikwie św. Siostry Faustyny ksiądz Proboszcz odprawił dla naszej grupy Mszę św. To było dla nas niezwykłe doświadczenie bliskości Miłosierdzia Bożego. Po tych wzruszających chwilach udaliśmy się na zwiedzanie Rynku i Wzgórza Wawelskiego, co stanowiło fascynujące zanurzenie się w historię i kulturę miasta. Ta część pielgrzymki pozwoliła nam jeszcze bardziej zrozumieć bogactwo duchowe oraz znaczenie, jakie ma dla naszej wiary miejsce, w którym przebywał św. Jan Paweł II.

Cała pielgrzymka była nie tylko czasem duchowych rekolekcji, ale także wyjątkowym momentem spędzonym jako jedna wielka rodzina. Wielu z nas odkryło swoje talenty poprzez wspólne modlitwy, rozmowy i refleksje, budując silne więzi i pogłębiając naszą wiarę. To wartościowy czas, który pozostanie na długo w naszych sercach jako doświadczenie pełne duchowego wzrastania i spotkania ze świętością, historią i wiarą.


Podobne artykuły