„Różaniec i Maryja: Nabożeństwo według Świętej Urszuli Ledóchowskiej”

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc poświęcony Maryi i pięknej modlitwie różańcowej w której łączą się i uzupełniają wszystkie rodzaje modlitwy: uwielbienia, chwały, błagania, wstawiennictwa oraz dziękczynienia.

Dlatego pragniemy Was bardzo gorąco zachęcić do licznego udziału w nabożeństwie Różańcowym, aby każdego dnia modlić się modlitwą różańcową w intencjach naszej parafii jak i każdego z Was.

Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, po której przed Najświętszym Sakramentem poprzez różaniec będziemy wypraszać potrzebne łaski nam, jak i naszym bliskim.

„Warto wiernie odmawiać Różaniec, wierz mi”!

Wielu z nas zadaje sobie pytanie: Jak dobrze i w prosty sposób odmawiać różaniec? z dobrymi  radami  przychodzi nam św. Urszula Ledóchowska:

„Rozpoczynaj Różaniec aktem serdecznej, dziecięcej miłości ku Maryi… Powiedz twej Matce, że ten cały Różaniec ma być właściwie jednym nieustannym: Matko, kocham Cię”!

„A potem, w miarę jak przesuwają się przez twoje palce paciorki różańca, niech przesuną się przed oczyma twej duszy te wielkie chwile z życia Maryi i życia Bożego Jej Syna – chwile otwierające dla świata wieczności podwoje. Pamiętaj u stóp Maryi, że Ona jest Królową nieba i ziemi, że chce wszystkim bez wyjątku wyprosić zbawienie – i ty masz Jej w tej wielkiej współpracy w dziele zbawienia ludzkości dopomagać. Nie bądź egoistą w modlitwie, prosząc tylko dla siebie, myśląc tylko o sobie”.

„Niech każdy dziesiątek będzie aktem miłości ku Maryi i zarazem – pod Jej opieką, razem z Nią – błaganiem o łaski, o miłość, o szukanie królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości nie tylko dla twojej duszy, ale i dla dusz tych milionów, które Boga nie kochają, Jemu służyć nie chcą”.

„Kochaj i proś, błagaj, dziś nam potrzeba dusz modlących się za tych, którzy się nie modlą. Odmawiaj Różaniec za siebie i za wszystkich – i ufaj. Prośby gorącego, miłującego serca, w modlitwie różańcowej u stóp Maryi wylane, nie zostaną bez skutku. W wieczności dopiero dowiesz się, ile zdziałałeś przez tę świętą, cudowną modlitwę”.

„Niech wasze odmawianie Różańca będzie gorącym aktem miłości ku Maryi, będzie zachętą do cnoty, będzie rachunkiem sumienia co do wierności w naśladowaniu Maryi, będzie prośbą o świętość na wzór świętości Maryi! Miejcie zawsze różaniec przy sobie: i we dnie, i w nocy, nie opuszczajcie go nigdy. Niech on będzie waszym wiernym przyjacielem, łańcuchem, przykuwającym serca wasze do serca Matki naszej w niebie”.


Podobne artykuły