Porządek nabożeństw 1 i 2 listopada 2023r.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2023r.

Listopad to miesiąc, kiedy więcej niż zwykle zastanawiamy się nad przemijaniem. Przypominają nam o tym zbliżające się nostalgiczne święta. Stojąc przy rozświetlonych grobach naszych bliskich, nasze serca są przesycone, tęsknotą i wspomnieniami. Pamiętajmy jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest nasza modlitwa i ofiarowana za nich Komunia św., dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w modlitwie.

Uroczystość Wszystkich Świętych – środa 1 listopada. 

Msza św. w Kościele – 7:00, 8:30, 10:00, 18:00

Msza św. na cmentarzu- 11:30

Wszystkich chętnych zapraszamy na Różaniec św. za zmarłych prowadzony przez Młodzież naszej parafii o godz.19:00 na cmentarzu.

Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – czwartek 2 listopada

Msza św. w Kościele – 7:00, 9:00, 18:00

Msza św. na cmentarzu- 11:30

Pamiętajmy również, że w dniach od 1 do 9 listopada trwa nowenna za zmarłych. W tym okresie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny który można ofiarować w intencji zmarłych. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

 WARUNKI UZYSKANIA ODPUSTU:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.

2. Być w stanie łaski uświęcającej.

3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.


Podobne artykuły