Ogłoszenia 28.06.2020

28.06 – niedziela – Odpust parafialny

• Dziś  nasza Parafia  przeżywa  Uroczystość Odpustową. Modlimy się za przyczyną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w intencji naszych  parafian i przybyłych gości o błogosławieństwo Boże w rodzinach, parafii i Ojczyźnie.
  • Porządek Mszy Świętych: 7:30, 9:30, 11:30, 17:00. Do końca sierpnia nie będzie Mszy Świętej o 14:30
  • 11:30 – Suma odpustowa i procesja. Liturgii będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. Tomasz Olszewski – dyrektor Radia Nadzieja
  • Warunki uzyskania odpustu:
    • Spowiedź św. (może być kilka dni wcześniej).
    • Komunia św. (w dowolnej intencji).
    • Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (nie musimy znać tych intencji, a odmówić możemy np. jedno „Ojcze nasz…” i jedno „Zdrowaś…”).
    • Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich (jest to raczej stan duszy, a nie jednorazowa czynność do wykonania).
    • Pobożne nawiedzenie mającej swą uroczystość świątyni i odmówienie w jej wnętrzu modlitw: „Ojcze nasz…” i „Wierzę…”.

Zmiany personalne

• Decyzją ks. Biskupa ks. Robert Mieczkowski od pierwszego lipca będzie pracował w parafii Kołaki Kościelne a do naszej parafii przyjdzie ks. Łukasz Dawidowicz, który był wikariuszem w parafii Kulesze Kościelne. W związku z tymi zmianami podczas Mszy św. o godz. 9:30 pożegnaliśmy ks. Roberta dziękując Mu za trzy lata owocnej pracy w naszej wspólnocie parafialnej. Jednocześnie witamy serdecznie ks. Łukasza Dawidowicza, który już podjął pracę w naszej parafii.

29.06 Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

• Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o godz. 14:30

2.07 – Pierwszy Czwartek Miesiąca

• Po Mszy Świętej o godz. 17:00 adoracja – czuwanie z Jezusem opuszczonym w ogrodzie oliwnym. Mt 26, 41

3.07 – Pierwszy Piątek Miesiąca

• Przed południem Ks. Krzysztof odwiedzi chorych w domach z Komunią Świętą.
  • 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
  • Po Mszy Świętej rozpocznie się adoracja całodobowa w intencji rodzin. Więcej informacji na stronie.

4.07 – Pierwsza Sobota Miesiąca

• Adoracja całodobowa będzie trwała do godz. 15:45, ponieważ o godz. 16:00 i 17:00 będą Msze Święte ślubne.
  • Wyjątkowo w tym dniu Msza Święta parafialna zostanie odprawiona o godz. 18:00 a po Mszy Świętej różaniec wynagradzający, na który zapraszamy członków Kół Żywego Różańca, Różańca Rodziców, wszystkich wspólnot parafialnych – zwłaszcza mężczyzn i wszystkich obchodzących pierwsze soboty.

Wakacyjny wypoczynek dla dzieci

Podziękowania

• Dziękuję wszystkim, którzy czynnie włączyli się w piękne przeżycie dzisiejszej uroczystości odpustowej.